Задать вопрос
пахви лазерна епіляція

Мастопатія є досить поширеним захворюванням. Якщо його вчасно діагностувати і правильно підібрати методи лікування, воно успішно виліковується і ризики переродження у рак зводяться до нуля. Але як бути, якщо жінка робила лазерну епіляцію, до того, як дізналася діагноз? Чи можна при мастопатії продовжувати процедури? Відповідь Ви знайдете, прочитавши нашу статтю.

Содержание:

головний лікар лазерної епіляції Вусала

ДУМКА ЕКСПЕРТА: При мастопатії не рекомендується лазерна епіляція в області грудей та пахв. Ноги, руки, обличчя, зона бікіні — так, все це можна робити, якщо немає гострої фази запалення. У будь-якому випадку, консультація вашого лікаря необхідна!

Що таке мастопатія

Мастопатія - це зміна сполучної тканини молочної залози, її розростання і утворення вузликів. Ці новоутворення вважаються доброякісними, але ризик переродження клітин у статус онкологічних все ж є. Тому, якщо Ви виявили у себе такі симптоми, як болі у молочних залозах, набухання, вузлики у молочній залозі, які відчуваються тактильно. збільшення лімфовузлів в області пахв, негайно зверніться до лікаря і проведіть діагностику.

Суть захворювання криється у гормональному збої, який може виникнути з багатьох причин, наприклад:

 • стреси (викликають порушення нейроендокринної системи, внаслідок чого виникає гормональний збій);
 • гінекологічні захворювання;
 • захворювання щитовидної залози;
 • пізні пологи, велика кількість абортів, рання менопауза і т.п.;
 • захворювання печінки і жовчного міхура;
 • спадковість.

Як бачимо, мастопатія та лазерна епіляція несумісні, оскільки лазерний вплив не рекомендується при будь-яких гормональних порушеннях.

ВАЖЛИВО: Щоб лікування було ефективним, головне, правильно визначити причину появи захворювання. Необхідно обстежитися не тільки у гінеколога, мамолога, онколога, а також у невропатолога. Дуже часто порушення роботи нервової системи є причиною цієї недуги.

Протипоказання при мастопатії

Якщо у Вас діагностували мастопатію, не потрібно панікувати. При грамотному підході, виявленні причини і правильному лікуванні, захворювання входить у стійку ремісію і не дає ускладнень. Вкрай важливо слідувати рекомендаціям лікаря, вести здоровий спосіб життя, відмовитися від шкідливих звичок, добре харчуватися, дотримуватися режиму праці та відпочинку, бути фізично активною і пам”ятати про протипоказання, а саме:

 • не відвідувати баню і сауну;
 • не засмагати на пляжі і в солярії;
 • не застосовувати апаратні методики, у тому числі - фізіотерапевтичні;
 • не робити аборти;
 • не приймати гормональні препарати без призначення лікаря.

Лазерна епіляція при мастопатії також протипоказана! Такі заходи необхідні, щоб не допустити переродження патологічної залозистої тканини в онкологічну пухлину.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ? Будь-які теплові процедури суворо протипоказані при наявності як злоякісних, так і доброякісних новоутворень.

Чи можна при мастопатії робити лазерну епіляцію

Дана хвороба буває декількох стадій: дифузна (болі й ущільнення відчуваються у період місячних), вузлова (розмір вузлів з волоський горіх, прощупуються незалежно від дня циклу, груди хворобливі), і фіброзно-кістозна (вузли утворюють кістозні порожнини, які наповнені рідиною, відчуваються сильний біль, що віддає в руку і під лопатку, з грудей йдуть виділення, схожі на молозиво). Чи можна робити лазерну епіляцію при будь-якій зі стадії мастопатії? Відповідь буде негативною - процедуру проводити заборонено. Навіть на початковій стадії захворювання, при неправильному підході, можна спровокувати незворотні наслідки.

Уважно стежте за своїм здоров'ям, звертайтеся вчасно до фахівців, а природна краса обов'язково буде у здоровому тілі.