лазерна епіляція в період лактації

Під час вагітності та після пологів жіноче тіло змінюється. Величезну роль у цих змінах відіграють гормони. Саме з цієї причини жінки можуть спостерігати посиленне зростання небажаного волосся, навіть у тих місцях, де раніше була проведена лазерна епіляція. Після того, як жінка відновилася після пологів, виникає питання, чи можна робити лазерну епіляцію під час грудного вигодовування?

Зміст:

Чому в період лактації у жінок підвищується кількість небажаного волосся?

Вся справа у зміні гормонального фону жінки. Під час вагітності організм повністю перебудовується. Гормональний фон не може миттєво повернутися до норми, адже перші місяці малюкові потрібно не тільки особливе харчування, а й особливий емоційний зв'язок з мамою.

Основними гормонами, які активно беруть участь у взаємодії малюка і мами, є пролактин і окситоцин. Пролактин відповідає за вироблення молока у матері й активується безпосередньо під час пологів. Другий, не менш важливий гормон - оксітоцин, він не тільки допомагає налагодити емоційний контакт з дитиною, а й відповідає за скорочення гладкої мускулатури, що полегшує виведення молока з грудей.

Групу гормонів, які стимулюють ріст волосся, називають андрогенами. Андрогени вважають «чоловічими гормонами», але це не зовсім вірне твердження. Андрогени виробляються у корі надниркових залоз у всіх людей незалежно від статі. В організмі жінки, а саме в яєчниках, вони синтезуються в естроген. У період вагітності і після пологів цілком нормально, що у майбутньої мами завищена кількість андрогенів у крові, які є причиною підвищеного зростання небажаного волосся.

Найбільш гормонально залежними зонами є: верхня губа, підборіддя, груди, біла лінія живота, зона бікіні і внутрішня частина стегон. А ось руки і гомілки менш чутливі до дії гормонів. Андрогени не тільки стимулюють зростання волосся, але і збільшують швидкість зростання, пігментацію і товщину волосся.

 

Важлива інформація: Немає ніяких доказів того, що лазерна епіляція під час годування грудьми представляє особливий ризик для жінки або її дитини. Але ми настійно рекомендуємо, перед тим, як відправитися на лазерну епіляцію, проконсультуватися з вашим лікарем.

У чому суть методу лазерної епіляції?

Суть роботи лазера полягає у тому, щоб пошкодити фолікул волосся. Для цього інтенсивний потік світла знаходить волосяну цибулину за пігментом, який у ній знаходиться. Пігмент меланін притягує світло лазера, і під впливом світла фолікул нагрівається і руйнується. Після цього волосся слабшає, випадає, а нове вже не росте. Сучасні лазери можуть працювати навіть зі смаглявою шкірою і світлим волоссям, але ідеально взаємодіють з темним волоссям і світлою шкірою.

Чому не рекомендують робити лазерну епіляцію при грудному вигодовуванні?

Звертаємо увагу на ряд причин, які можуть виникати в період лактації:
  • Через нестабільний гормональний фон у жінки в період грудного вигодовування, може проявитися гіперпігментація у відповідь на лазерну епіляцію. З цієї ж причини можуть виникнути навіть рубці або інші побічні ефекти;
  • Підвищена чутливість шкіри і, як наслідок, болючі відчуття від процедури, знову-таки через гормони. Навіть якщо Ви робили лазерну епіляцію раніше, то після пологів, особливо в період лактації, Ви можете відчувати її набагато болючіше;
  • Стрес і побічні ефекти. Сама по собі процедура не є небезпечною для жінки, але гормони можуть відреагувати по-іншому. Через це може підвищитися адреналін, а він не кращий супутник для годуючої жінки;
  • Існує ймовірність того, що лазерна епіляція не дасть бажаного тривалого результату через нестабільність гормонів.
ускладнення після лазерної епіляції
головний лікар лазерної епіляції Вусала

ДУМКА ЕКСПЕРТА: Безумовно! Ні на якість молока, ні на його кількість, лазерна епіляція не впливає. Більш того, вона не приносить жінці, що годує, ані найменшого дискомфорту. Безпека лазерної епіляції підтверджена численними клінічними випробуваннями.

Можна чи ні робити лазерну епіляцію при лактації?

На жаль, це питання не було науково досліджено медиками і невідомо про негативний вплив лазерної епіляції на організм вагітної або годуючої жінки, але також і немає доказів того, що це абсолютно безпечно. Якщо Вас турбує надлишковий ріст волосся під час грудного вигодовування малюка, рекомендуємо використовувати тимчасовий засіб для видалення волосся, наприклад, гоління. В окремому випадку, доцільність проведення лазерної епіляції в період годування груддю може рекомендувати лише Ваш лікар. Ми же радимо відкласти процедуру до тих пір, поки період лактації не закінчиться, адже це не велике, але все ж навантаження для організму матері.


Додати відгук
Написати директору
×
Замовити дзвінок close
1
2
0 Корзина
Далі
Салон
Show list salon
Мінська
Героїв Дніпра
Оболонь
Контрактова
Голосіївська
Васильківська
Іподром
Теремки
Виноградар
Троєщина
Академмістечко
Житомирська
Шулявська
КПІ
Арсенальна
Дарниця
Вокзальна
Чернігівська
Соф.Борщагівка
Борщагівка
Лук'янівська
Палац Спорту
Дружби Народів
Осокорки
Позняки
Харківська
Севастопольська
Дарницька
Ірпінь
Записаться